Stačí tři hodiny denně a problém je tady, i když jinak máte zrak v pořádku a netrpíte žádnou oční vadou. Řeč je o tzv. syndromu počítačového vidění, který podle amerického National Institute of Occupational Safety and Health ve větší či menší míře obtěžuje na 90 % těch, kdo každodenně pracují s počítačem.
Příznaky? Pálení očí i bolest ramen
„Písek pod víčky“, zarudnutí a pálení očí jsou zdaleka nejčastější, syndrom ale často doprovázejí také zdánlivě nesouvisející problémy, jako jsou bolesti krční páteře, hlavy a ramen. Po práci s počítačem příznaky rychle odezní, trvalé následky až na výjimky nezůstávají. Jak se potíží zbavit? Řešení je jednoduché a rychlé. Stačí nasadit speciální brýle.
Brýle na počítač uleví při práci i zábavě
Ať už každý den strávíte deset hodin před monitorem počítače v práci nebo jste nadšenci do počítačových her a máte výše popsané příznaky, počítačové brýle vašim očím pomohou rychle – zbavíte se jejich zarudnutí, bolestí hlavy i problémů s krční páteří. Jak brýle na počítač fungují?
- Filtrují očím škodlivé světlo o vlnové délce 400–500 nm, které vyzařují monitory počítačů, tabletů, mobilních telefonů, ale také například zářivek v kancelářích.
- Zabarvená skla dělají obraz sytější a barvy teplejší, pro oči přirozenější. K dostání jsou také modely bez zabarvení pro grafiky, kteří potřebují na monitoru vidět barvy v nezkreslené podobě.
- Antireflexní vrstva chrání zrak před odlesky monitoru.
- Většina modelů má speciální tvarovanou konstrukci, která upravuje cirkulaci vzduchu kolem očí jako prevenci vysušení jejich sliznice.
Brýle na počítač nejsou módním výstřelkem, nejsou ani náhradou za dioptrické brýle nebo kontaktní čočky. Pokud ale pracujete pravidelně na počítači, netrpíte žádnou oční vadou, a přitom máte nespecifické problémy s očima, zkuste je. Většinou se vám uleví hned při jejich prvním použití.
Napsal: VašeČočky.cz